Merzifonun Seçilmiş Yerleri


8353702-1
8353702-1

Burası Merzifon Cumhuriyet Okulu arkası ,bir nevi 90 lı yılların en gözde yerlerinden neden mi?

Burası bu okulda okuyanlarında anlayacağı gibi haylazlıkların çıkış noktası burası o zamanki düşünceyle özgürlük alanı yada kimisine göre dünyanın en güvenli yeri kimbilir.

90 lı yıllarda çocuk olmak buydu belkide cuma günleri okuldan kaçmak için tamda resmin oldugu yerdeki kapıdan kaçamaklar çoktu.Şu an ne düzeyde bilemeyiz ama o zamanlar arkadaşlık ve dostluk çok sıkıydı.Tabikide daha eski yıllar bambaşkaydı fakat yaşadığımız yıllar bize bunları gösterdi varsa sizinde anlılarınız yazının altında yorumlarınız bekliyoruz.

Merzifonda burası ne kadar Amerikan Koleji olarak anılsada herkezin ağzında bir kere kilise olarak kaldı. Buranın gerçek hikayesini bundan önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Burası aslında çok farklı bir mimariye ve esrarengiz sırlara dayalıdır. Geçmiş kişilerden duyduğumuz bir rivayete göre burada tam kulenin en alt katındaki mutfağın ortasında bir taş var ve o taşın altında gizli bir tünel olduğu söylenmektedir. Kimisine göre boş bir yer ama kimiside samsuna uzanan uzun bir yer altı  tünelinin olduğunu söylüyor. Geçmiş zamanlardan illaki buraya ait ciddi bilgilere sahip olan hemşerilerimiz vardır. Eğer sizinde bu konuda bir yorumunuz varsa yazının altında belirtiniz.

Merzifonun gözde köylerinden Hıra köyüne giden ve merzifonun çıkışında çatallaşan yol ..

Şu an için aslında bu köy yolu çokta iç açıcı bir halde değil sebebi başı boş arkadaşlarımızın kardeşlerimizin geceleri köy yolunda araba içlerinde içki içmeleridir. Bu konuda kimseye karışma hakkına tabikide sahip değiliz fakat Merzifonlu hemşerilerimizde bu durumdan pek memnun değiller.Sizinde bir şikayetiniz yada öneriniz varsa aşşağıya bir yorum bırakabilirsiniz.

Meşhur taşanımız ; Bir Çok esnafa ekmek kapısı olmuş ve hala olmaya devam eden merzifonumuzun vazgeçilmez tarihinden Merzifon Taşhan

Ne kadar doğru bilinmez fakat zamanın bir çok önemli sadrazamları ve padişahlarını konuk etmiş. Restore edildiğinden bu yana Yılların yorgunluğunu üstünde tutan mimarimiz Merzifonumuzun vazgeçilmezlerindendir.

Merzifon Haşim Dülger  İlköğretim okulu ve yanındaki Merzifonun tanınmış esnaflarından rahmetli Arif usta

Merzifonumuza bir çok Başarılı öğrenci yetiştiren Haşim Dülger İlköğretim okulu 90 larda en popüler okullar arasındaydı . En büyük başarıları ise hentbolda yenilmemezlik ünvanlarının olmasıydı. Okulumuz halen eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir.

Ağzınız sulandı değilmi 

Merzifonun eşsiz yemeği keşkek , bayram sabahlarının vazgeçilmezi , sabah kahvaltılarını güzelleştiren kültürümüze ait merzifona tasdiklenmiş (resmi olarak)  yemeğimiz. Herkez farklı sever kimi soslu kim, sossuz , kimisi etli , kimisi etsiz o güzel yorumlarınızı bekliyoruz …


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

üzüldüm üzüldüm
0
üzüldüm
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
kızgın kızgın
0
kızgın
şaşkın şaşkın
1
şaşkın
mutlu mutlu
0
mutlu
tuhaf tuhaf
0
tuhaf
tatlı tatlı
0
tatlı
farklı farklı
0
farklı
havalı havalı
0
havalı
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı