Merzifondan Özel Harekata 136 Taze Kan


ozel-harekata-136-taze-kan-11581314_o
ozel-harekata-136-taze-kan-11581314_o

Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezinde eğitim alan 19/1-2. dönem özel harekat polisi için mezuniyet töreni düzenlendi. 136 özel harekat polisi yemin ederek diplomalarını aldı.

Törene katılan Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Bizim emniyet teşkilatımız, polis teşkilatımız ve onun içerisinde de özel harekat teşkilatımız milletimizin onlara verdiği manevi değer sayesinde dünyanın kendi alanında en elit kuvvetlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bugüne kadar yaptıkları başarılı çalışmalar, yürüttükleri terörle mücadele operasyonları, iç güvenlik operasyonları ayrıca terörün her türlüsüyle yaptıkları mücadeleyle hem ülkemizde kendi halklarının, milletlerinin hem de dünya çapında diğer tüm ülkelerin, meslektaşlarının övgüsünü, beğenisini kazanmışlardır. Böyle elit, böyle güzel, böyle manevi bir topluluğun içerisine katılan çok kıymetli kardeşlerimizi ben burada huzurlarınızda tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun çok iyi değerlendirilmesinin gerektiğine değinen Varol, “Bir yandan ülkemizin içerisinde yıllardır uğraştığımız, ciddi anlamda insanımıza ve ekonomik sorunlarımıza mal olan terörle mücadeleyi sürdürürken, diğer taraftan ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyamızın yaşadığı birtakım siyasi sorunlar nedeniyle çok zorlu günler geçirmekteyiz. Fakat bu zorlu günler içerisinde, böyle bir coğrafyada, bu kadar tehlikenin içerisinde öyle kuvvetli bir karakter ortaya koyuyoruz ki hala hukuk ve demokrasi içerisinde bir yandan terörle mücadelemizi sürdürürken, diğer taraftan bölgemizde meydana gelen güvenlik ile ilgili sıkıntılara gerekli karşılıkları verebiliyoruz. Bunu yapmamızı sağlayan yegane şey milletimizin belirli değerler etrafında birleşerek, birlik olarak, birbirine destek vererek geleceğe güvenle bakmasını sağlayan o birliktelik ve dayanışma duygusudur” diye konuştu.

Törene CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Tansel Çokuysal, POMEM Müdürü Süleyman Gül, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız ile diğer yetkililer de katıldı. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

üzüldüm üzüldüm
0
üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
kızgın kızgın
0
kızgın
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
mutlu mutlu
0
mutlu
tuhaf tuhaf
0
tuhaf
tatlı tatlı
0
tatlı
farklı farklı
0
farklı
havalı havalı
0
havalı
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı