SON DAKİKA

Merzifondaki Otobüs Kazasına 200 Bin Liralık Tazminat Davası

sad
Merzifondaki Otobüs Kazasına 200 Bin Liralık Tazminat Davası

Merzifon’daki trafik kazasında yakınlarını kaybeden aile, otobüs firmasına 200 bin liralık tazminat davası açtı.

Kepir ailesinin avukatı, Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi’ne konuya ilişkin tazminat dilekçesini sundu.

Dilekçede, otobüsün 5 Ağustos 2017’de Amasya’nın Merzifonda karıştığı tek taraflı ölümlü ve yaralamalı kaza neticesinde müvekkiller Fikri Kepir’in eşi, Yağmur ve Tolga Kepir’in annesi Seyhan Kepir’in vefat ettiği, Fikri Kepir’in de kazada yaralandığı ve yüzde 15 oranında malul kaldığı belirtildi.

Söz konusu kazanın meydana gelmesinde aracın sürücüsü olan müteveffa İhsan Güleryüz’ün seyir halindeyken uyuduğundan asli kusurlu ve sorumlu olduğu öne sürülen dilekçede, “Müteveffaya ve müvekkillerime atfedilecek herhangi bir kusur bulunmamaktadır. Karar verilirken ceza dosyası bilgileri celp edilmeli ve seyahatin tek bir sürücü ile gerçekleştirildiği de nazara alınmalıdır.” ifadeleri yer aldı.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Kasım 2017, 07:00

Proin quam mattis sit amet risus sodales faucibus tortor

Etiam semper, nulla finibus hendrerit vulputate, metus magna ultricies arcu, in tincidunt dui lectus eget enim. In hendrerit purus ac erat faucibus feugiat. Integer nec aliquam ante. Sed auctor ante quis elit elementum rhoncus. Nulla viverra at turpis in efficitur. Nam pharetra, dui in interdum laoreet, mauris nisl vehicula lacus,...

Devamını Görüntüle