SON DAKİKA

Merzifondaki Otobüs Kazasına 200 Bin Liralık Tazminat Davası

sad
Merzifondaki Otobüs Kazasına 200 Bin Liralık Tazminat Davası

Merzifon’daki trafik kazasında yakınlarını kaybeden aile, otobüs firmasına 200 bin liralık tazminat davası açtı.

Kepir ailesinin avukatı, Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi’ne konuya ilişkin tazminat dilekçesini sundu.

Dilekçede, otobüsün 5 Ağustos 2017’de Amasya’nın Merzifonda karıştığı tek taraflı ölümlü ve yaralamalı kaza neticesinde müvekkiller Fikri Kepir’in eşi, Yağmur ve Tolga Kepir’in annesi Seyhan Kepir’in vefat ettiği, Fikri Kepir’in de kazada yaralandığı ve yüzde 15 oranında malul kaldığı belirtildi.

Söz konusu kazanın meydana gelmesinde aracın sürücüsü olan müteveffa İhsan Güleryüz’ün seyir halindeyken uyuduğundan asli kusurlu ve sorumlu olduğu öne sürülen dilekçede, “Müteveffaya ve müvekkillerime atfedilecek herhangi bir kusur bulunmamaktadır. Karar verilirken ceza dosyası bilgileri celp edilmeli ve seyahatin tek bir sürücü ile gerçekleştirildiği de nazara alınmalıdır.” ifadeleri yer aldı.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Ekim 2018, 08:19

Merzifonda Turşuluk İçin Son Hafta

Merzifon’da her pazartesi kurulan sebze pazarında, turşuluk ürünlerin son zamanları yaşanıyor. Pazarlarda son hafta içine gren turşuluk ürünler, tükenmek üzere. Pazarcı esnafı oguzhan öncül, turşuluk ürünlerinde son haftaların yaşandığı belirterek “Turşuluğumuzda bu son haftalar. Artık sezon sonuna yaklaştık. Kış aylarına girdimizden dolayı turşuluk yapmak isteyen vatandaşlarımızın malzemelerini bir an önce...

Devamını Görüntüle