SON DAKİKA

Merzifonda Marketlere Düzenleme Geliyor

cool
Merzifonda Marketlere Düzenleme Geliyor

Merzifon Belediye Meclisi Ekim ayı Olağan toplantısı Belediye Başkanı Alp Kargı başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.Ekim ayı olağan meclis toplantısının gündemini ağırlıklı olarak imar maddeleri oluştururken, gündeme gelen 11 madde görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin ilk maddesini oluşturan Ulusal ya da zincir marketlerin Merzifon kent merkezine şube açma izni verilip verilmeyeceği yönünde olurken, bu madde de kurulan komisyona sevk edildi.Merzifon’da ulusal marketlerden işyeri açmak için müracaatların bulunduğu belirtilen gündem maddesinde, ilçe genelinde söz konusu müracaatlarla ilgili incelemelerin yapıldığı, küçük esnafın sözlü bildirimleri de dikkate alındığında ticari yönden zarar gördüklerinin tespit edildiği belirtildi.

57 bin nüfuslu bir ilçeye göre hali hazırda bulunan ulusal ya da zincir marketlerin yeterli olduğu da belirtilen gündem maddesinde, küçük esnafın korunması için artan nüfusun da göz önüne alınarak ulusal marketlere yeni işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı vermede sınırlamaların getirilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması yönünde oy birliği sağlanamadığı için komisyon kurulup görüşülme kararı alındı.

10 meclis üyesinin yer alacağı Kurulacak komisyonunda başkanlığını yapacak olan Belediye Başkanı Alp Kargı, ulusal marketlerin çoğalması nedeniyle küçük esnafın şikayetlerinin olduğunu ifade ederek, “Ulusal marketlerin çoğalması nedeniyle esnafın şikayetleri vardı.

Kimseye kısıtlama getirmek gibi bir irademiz yok ama bir ölçek getirmek durumundayız. Oluşturduğumuz komisyonla birlikte yeniden bir düzenleme getirilecek” dedi.Gündemin diğer 10 maddesi imar ağırlıklı olurken, görüşülerek karara bağlandı.

merzifonolay

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Eylül 2018, 13:01

Merzifona Gelen 60 Afganlının Yeri Belirlendi

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale; “Sığınma hakkı verilen ve Merzifon’a gelen 60’a yakın mültecinin diğer il, ilçelerde olduğu gibi cami avluları, park bahçe gibi yerlerde ilçe halkına tedirginlik ve rahatsızlık vermesinin önüne geçmek amacıyla eski sağlık meslek lisesine yerleştirildiler. Kendi imkanları dahilinde ikamet edilecek yer ve...

Devamını Görüntüle