Merzifon Ak Parti Adayını 19 Ocakta Açıklıyor


merzifon akp binası,merzifon seçim sonuçları

Ak Parti Merzifon İlçe Başkanı Yasin Kuzucu; “Genel merkezimiz tarafından 19 Ocak’ta adayımız açıklanacak, 20 Ocak’ta ise il ve ilçelerimizin başkan adaylarının toplu tanıtımı yapılacak” dedi.

11
11

   Merzifon basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Yasin Kuzucu, 2019 mart seçimlerinde Merzifon Belediye Başkan Adayı ve yapılabilecek bir ittifak ile ilgili paylaşımda bulundu. Başkan Kuzucu açıklamasında; “Biz kendi bölgemizle alakalı seçim raporumuzu verirken ittifakla ilgili görüş ve düşüncelerimizi aktardık.

İttifak görüşmeleri genel merkezler bazında yapılan görüşmelerdir. İki tarafından yaptığı ortak açıklama 30 büyükşehirde ittifakın yapılacağı diğer 51 ilde de her partinin kendi adayıyla çıkacağı yönünde. Zaman neyi getirir bilemem. Biz önce 19 Ocak’ta kendi adayımızı açıklayacağız. Ondan sonra genel merkezler nezdinde ittifak görüşmeleri olur mu bilmiyorum. Çünkü yerel yöneticileri bu yetkileri vermiyorlar. Bize bu yetki verilirse, bununla ilgili atmamız gereken bir adım varsa, yapmamız gereken bir görüşme varsa tamamını yaparız. Ama görüşmelerin tamamen genel merkezler nezdinde yapıldığı için bizim bireysel olarak böyle bir şey yapmamız parti disiplini açısından doğru bir yaklaşım olmaz.

Hüseyin Saka’ya Genel Merkezi çekileceksin AK Parti’yi destekleyeceksin derse, benim bildiğim kendisi dava adamıdır davası neyi gerektiriyorsa kendisi onu yapabilecek kalitede bir ağabeyimizdir. Partisi ona çekil derse kendisinin bir saniye düşünmeden çekileceğini ve partisinin işaret ettiği yere destek vereceğine inanıyorum. Aynı emir bana gelse genel merkezimden bende onu harfiyen yerine getirmek için gayret gösteririm. Toplum olarak vesikalık fotoğrafa bakmaktan vazgeçip tablonun bütününe bakacağız. Biz tablonun bütününü muhafaza etmekle mükellef kişileriz. Türkiye’nin tek ilçesi Merzifon değil. Bunu tek Merzifon olarak ele alırsak yanılgıya düşeriz. Biz tablonun bütününü muhafaza edeceğiz. Cumhur İttifakının kuruluş amacı, kuruluş şekli belli. Cumhur İttifakı’na da hem bizim partimizin tabanının hem de Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanının ciddi anlamda sahip çıktığını biliyoruz. Tabanlarımıza ittifakı nasıl izah edeceğiz diye bir kaygı yok, şuanda da zaten öyle bir durum yok. Olmayan bir şey için kanaat bildirmem çok doğru olmaz. Benim partim bana ne derse onu yapmak zorundayım.

Ben bu partinin ilçe başkanıyım eğer yapamayacaksan koltuğu işgal etmeyeceksin. Bizim ittifakımız diğer partilerin yaptıkları gibi bir ittifak değil. Biz 24 Haziran’da bir ittifak yaptık, ondan sonra bu ittifak ilelebet devam edecek dedik. Diğerlerinde bu söz konusu değil. Öküz öldü ortaklık bitti hesabı onlarınki. Bizim iki Genel Başkanda çıkıp Cumhur İttifakı’nın ruhuna aykırı davrananlar için gereğini yaparız diyorlar. Burada Yasin Kuzucu egolarını tatmin etmeyecek. Bizim için önemli olan devletin, vatanın, milletinin bölünmez bütünlüğü ve bekası ise biz de kendi nefislerimizin üzerine basmayı öğrenebilmeliyiz. Burada ittifak olur olmaz, olmazsa her parti kendi adayıyla seçime girer. Ben sahaya indiğimde Cumhur İttifakının ruhunu zedeleyecek ne bir eylemin içerisine girerim, ne de bir söylemde bulunurum. Hüseyin Saka ve İlçe Başkanı Zafer Öner’in de ittifakı zedeleyecek söylem ve eylemin içerisine girecekleri ihtimalini vermiyorum” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

üzüldüm üzüldüm
0
üzüldüm
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
kızgın kızgın
0
kızgın
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
mutlu mutlu
0
mutlu
tuhaf tuhaf
0
tuhaf
tatlı tatlı
0
tatlı
farklı farklı
0
farklı
havalı havalı
0
havalı
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı