Popüler Yazılar

Merzifon 5,3 Km lik Bisiklet Yoluna Kavuştu

19. Merzifon Kültür ve Sanat Etkinlikleri Haftası programları kapsamında bisiklet yolununda açılışı dün gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Alp Kargı, CHP Merzifon İlçe Başkanı Hasan Koparan, Belediye Başkan Yardımcıları Arif Gürkan, Mustafa Atak, daire müdürleri, bazı belediye meclis üyeleri ve muhtarlar ile vatandaşların katıldığı açılış töreninde Başkan Kargı, sağlıklı yaşam için yürüyüş ve bisiklete binme konusunda önerilerde bulundu.

Belediye Başkanı Alp Kargı açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Sağlıklı yaşamamız için önce spor yapmamız, yürümemiz gerekiyor. Spor için de özel salonlar tabi ki ihtiyaçtır ama bir o kadar da her insanımızın rahatlıkla yapabileceği spor yürümektir. Yaklaşık 2 yıldır 5.3 km’lik bisiklet yolumuz için çalışmalarımızın büyük çoğunluğunu tamamladık. Herkesi sporla ilgili hiçbir şey yapmıyorsa eşiyle, annesiyle, büyükleriyle yürümeye teşvik etmek için böyle bir farkındalık yarattık. Bunun için bisiklet yolumuzun açılışını yapıyoruz. Kilo alıyoruz, farkında olmadan sağlıksız besleniyoruz. Bununla ilgili başımıza gelebilecekleri tahmin bile edemiyorum. Çünkü dünya sıralamasında Türk milleti olarak obez olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bu güzergahı şehrin özellikle bu kesiminde oturan vatandaşlarımızın çok sık kullanmasını istiyoruz. Yürürken emin olun önce kendiniz dinleneceksiniz, geleceğe yönelik sağlıklı adımlar atacaksınız. Sağlıklı yaşam için lütfen yürüyün, bisiklete binin” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Alp Kargı, vatandaşlar ve gençler bisikletleri ile birlikte yeni açılan yoldan Çanakkale Parkı’na kadar birlikte gittiler.

Kaynak: Umut Yeşilyurt

yorumlar

Merzifon 5,3 Km lik Bisiklet Yoluna Kavuştu için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.


Menüyü Kapat
Menü