Yeni Amasya Spor - Merzifonspor Geniş Özeti

Yeni Amasya Spor – Merzifonspor Geniş Özeti

  • admin

HERŞEY VARDI RUH YOKTU!
HAKEMLER: Gürcan Hasova, Halil Türk, Kübra Çetinkaya
YENİ AMASYASPOR: Veysel Boz, Uğur Bingöl, Aslan Gök, Çetiner Tuncer, İsmail Odabaşı, Ali Karaağaç, Mehmet Ali Yücel, Gideon Adınoy Sani carlos Eduarda Kahe, Selim Dağ, Emrah Ergür
YEDEKLER: Enes Acar, Bahadır Sekizkardeş, Emre Ekti, Batuhan Dinçer Yokuş, Oğuzhan İçer, M. Berhat Çinpolat, Ahmetcan Yılmaz
MERZİFONSPOR: Onur Çırpan, Varol Kamsız, Mehmet Sert, Önder Karakaş, Tuncay Demir, Burak Küçüköner, Emre Dingil, Emre Altundağ, Cemal Hazır, Mehmet Selçuk Hızarcı, Serhat Başaran
YEDEKLER: Zafer Mızrak, Salman Atlukhanov, Kadir Bayraktar, Yunus Emre Ergin, Ramazan Kadıoğlu, Halil İbrahim Akgül, Mustafa Can Akbaş
GOLLER: Dk 2, 5, 90+3 Sani, Dk 26, 45+1 Kahe (Yeni Amasyaspor)
KIRMIZI KART: Dk. 83 Tuncay Demir ()
Merzifonspor Bölgesel Lig yolunda karşı karşıya geldiği Yeni Amasyaspor’a farklı yenilirken, özellikle ilk devrede oynadığı oyunla taraftarı çileden çıkardı.
Karşılaşmanın henüz 2. Dakikasında kalesinde golü gören mavi beyazlılar erken golün şaşkınlığını üzerinden atmaya çalışırken 5. Dakikasında farkın ikiye çıkmasına da engel olamadılar.
Karşılaşmanın henüz 2’nci dakikasında Sani’nin golüne engel olamayan Merzifonsporlu futbolcular, bu golden sonra da bir türlü istediği futbolu sahaya yansıtamazken adeta oyunu tek kaleye çeviren Yeni Amasyaspor’un 5’nci dakikada yine Sani’nin ayağından gelen golüyle yıkıldılar. Henüz 5’nci dakikada skor tabelası 2-0’ı gösterirken, mavi beyazlı futbolcuların kafasında da maç bu dakikada bitmiş oldu.
Yeşil beyazlı ekibin sağlı sollu ataklarına çok nadiren uzun toplarla cevap vermeye çalışan Merzifonsporlu futbolcuların rakip kaleci Veysel Boz’u zorlayan bir atağının olmaması taraftarı da isyan ettirdi.
26’ncı dakikada bu kez sahneye tecrübeli oyuncu Kahe çıkarken takımının 3. Golüne imzayı atmış oldu. İlk devrenin 3-0 sona ermesi beklenirken 45+2. Dakikada yine Kahe’nin müthiş vuruşu devrenin skorunu da tayin etmiş oldu 4-0.
Karşılaşmanın ikinci yarısı ise tam bir orta alan mücadelesi şeklinde geçerken, birinci devreye nazaran daha istekli görünen taraf Merzifonspor oldu. Merzifonspor’un özellikle orta sahadan geliştirmeye çalıştığı ataklar Yeni Amasyaspor kalesine gelmeden defans oyuncuları tarafından engellendi.
83’ncü dakikada Merzifonspor’da Tuncay Demir kırmızı kartla oyun dışında kalırken, takımını da 10 kişi bırakmış oldu.
Karşılaşma 90+3. Dakikada Sani’nin ayağından kazanılan golle Yeni Amasyaspor lehine 5-0 sona ermiş oldu.
Alınan bu galibiyetle Yeni Amasyaspor önümüzdeki sezonda Bölgesel Lig’de yoluna devam etmeye hak kazanırken, Merzifonspor umutlarını bir sonraki seneye ertelemiş oldu.
Amasya 12 Haziran Stadyumu’nda oynanan Merzifonspor – Yeni Amasyaspor Bölgesel Lig Play out karşılaşmasını izleyenler arasında Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, protokol üyeleri ve çok sayıda taraftar yer da yer aldı.

kaynak nurettin değirmenci

 

İlk Yarı 4 – 0

ikinci yarı 5 – 0

 


ETİKETLER