Amasya ve ilçelerinde Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 173. Yıl Dönümü

  • admin

Amasya ve ilçelerinde Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Amasya ve ilçelerinde Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Amasya Yavuz Selim Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, yaptığı konuşmada, polisin anayasa, kanunlar, tüzükler ve yönetmenliklerin kendine verdiği yetki ile görevini yaptığını ve milletin güvenliği için gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmediğini söyledi.

Daha sonra, İl Emniyet Müdürü Bulut, şube müdürleri ve emniyet müdürlüğü personeli, Vali Osman Varol‘u makamında ziyaret ederek, Polis Haftası‘nda Amasya’da yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

 

Merzifon

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 173. Yıl Dönümü merzifon ile ilgili görsel sonucu

Merzifon ilçesi Cumhuriyet Meydanı‘nda düzenlenen programda, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Süleyman Gül ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Gökce, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Gökce, yaptığı konuşmada, vatandaşların gelecekten emin, huzur ve güven ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için emniyet personelinin görevini layıkıyla yerine getirme gayreti içerisinde olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Buradaki törenin ardından Polis Şehitliği ziyaret edildi. Program, İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde şehitler için kurban kesilmesi, tebriklerin kabulü ve kokteylin ardından sona erdi.

 


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.