Protokol Şehit Aileleriyle İftarda Buluştu

  • admin

Merzifon Kaymakamlığı tarafından Şehit aileleri ve gaziler için iftar proğramı düzenlendi.
Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar proğramına Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Özkan Edip Akgülay, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, siyasi parti ilçe başkanları, engelli dernekleri, sivil toplum temsilcileri ve okuma-yazma kursunu tamamlayan kursiyerler katıldı.
İftar programında bir konuşma yapan Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Bu güzel akşamda, bu gönül sofrasında sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu gönül sofrasındaki birliğimizi temsil edecek şekilde her kesimden vatandaşımızla buluşmamızı sağlayan Merzifon Kaymakamlığımız’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sizlere de bu davete icabet ederek bizlerle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Okuma-yazma kursunu tamamlayan kursiyerlerimize daha öncesinde sertifikalarını bizzat vermek için söz vermiştim. Ramazan ayı başladığı için bir iftar programı içerisinde bu sertifikaları vermeyi düşündük. Kendilerini medeni cesaretlerinden ötürü sizlerin huzurunda tekrar tebrik ediyorum” dedi.
Program iftarın ardından İlçe Müftüsü Mustafa Altun’un duasıyla devam etti. Ardından Muşruf köyünde okuma-yazma seferberliği vesilesiyle açılan kurslara katılan ve başarıyla tamamlayan kursiyerlerin belge töreni gerçekleştirildi. Vali Varol, kursiyerlere belgelerini takdim ederek azimlerinden ötürü kendilerini tebrik etti.

nurettin değirmenci


ETİKETLER