Merzifonda Pazarcılık Yapan Medine Teyzenin Haftalık Hasılatı Mehmetçik’in

  • admin

Merzifon’da pazarcılık yapan 60 yaşındaki asker annesi Medine teyze, Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için bir haftalık hasılatını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladı
Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde eşi Ali Osmanlı ile 43 yıldır pazarcılık yapan asker annesi Medine Osmanlı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışta bulunarak, yüreğinin Türk askeriyle ve asker yolu gözleyenlerle attığını gösterdi. Osmanlı, oğlunun Hakkari’de astsubay olarak görev yaptığını, kalbinin de Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçik ile attığını söyledi.

‘ASKERİMİZ İÇİN CANIMIZI VERELİM’
Pazarda satış yaparak elde ettikleri bir haftalık hasılatlarını vakfa bağışladıklarını belirten Medine Osmanlı, “Mehmetçik bizim canımız, bizi onlar koruyor. Onlar orada görev yaptığı için biz burada rahat yaşıyoruz, onlar bizim evlatlarımız, canımız, ciğerimiz” dedi. Herkesin kalbinin Mehmetçik ile birlikte attığını, askerin ve devletin arkasında olduklarını ifade eden Osmanlı, memleket için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını söyledi. Osmanlı, “Bir haftalık hasılatımızı bağışladık, elimizden gelen bu, istesinler askerimiz için canımızı verelim” diye konuştu.


ETİKETLER