Merzifonda Ekmek 1 TL Oldu

  • admin

Merzifon’da tüm fırıncıların aldığı ortak karar çerçevesinde 250 gram ekmeğe %33,3’lük zam yapılarak 1 ekmek fiyatı 1 TL’ye yükseltildi.

Merzifon Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı Gıda Üretim ve Satış Bölümü’nün aldığı karara göre Merzifon’da 75 Kuruş olan ekmek fiyatı 1 TL’ye yükseldi. Yıllardır aynı fiyattan satışa sunulan ekmeğe beklenen zam böylelikle gelmiş oldu.

Doların yükselmesi ve ham maddelerin pahalılaşmasına bağlanan zam, artan maliyeti dengelemek için yapıldı.Dünden itibaren ekmeği zamlı fiyattan alan vatandaşlar, ekmek almak için girdikleri fırınlarda şaşkınlık yaşadı.

Merzifon’da çoğu ekmek fırını satış reyonlarına astıkları duyurular ile yapılan zammı duyurdu. Yapılan %33,3’lük zammın ardından büyük somun ekmek 4 TL’ye, tam buğday ekmeği 3 TL’ye ve Roll ekmekler ise 30 Kuruş’a yükseldi.

“MECBUR KALDIK”

Merzifon Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı Gıda Üretim ve Satış Bölümü Başkan Yardımcısı Faruk Kefeli, artan maliyetlerden sonra zam yapmaya mecbur kaldıklarını söyledi. Kefeli; “Artan maliyetler karşısında ancak bu kadar direnebildik, unun fiyatı 38 liradan 58 liraya yükseldi. Çalışan işçilerin maliyetleri derken üzerimizdeki yük arttı. Biz vatandaşımıza kaliteli ekmeği zamsız sunmayı çok düşündük fakat daha fazla dayanabilmemiz mümkün olmadı. Zam yapmaya mecbur kaldık ve kararı bütün fırıncı arkadaşlarımızla birlikte uygulamaya koyduk” dedi.

kaynak pusula haber


ETİKETLER