Merzifona Müjde Fakülte Açılıyor

  • admin

Merzifon’da Fakülte kurulması kararının çıkmasının ardından Merzifon kamuoyunun gündeminden yaklaşık 3 yıldır düşmeyen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile ilgili müjdeli haber Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı’dan geldi.

Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı, Fakültenin temelinin bu yaz başlarında atılacağını ve en geç önümüzdeki yıl öğrenci alınacağını belirterek, ödeneğinin de hazır olduğunu söyledi.

Merzifon Meslek Yüksek Okulu adına Amasya Üniversitesi’nin 2017 yatırım programına alınan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kararının çıktığını ve 9 milyon TL ödeneğinin hazır olduğunu söyleyen Kaymakam Balcı, “Binanın yapımı için çalışmalar başladı. İhale sürecine girildi. Yaz başlarında temelinin atılacağını düşünüyorum. Planlarımız içinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin önümüzdeki yıl eğitime başlaması var” dedi.

Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yapımı ile ilgili kararın çıkmasının ardından çıtanın daha da yükseltilip Merzifon Üniversitesi’nin kurulabileceğini de belirterek, “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasının yapımı ile ilgili sorun kalmadı. Bunun yanı sıra iki hayır sever bulunup da iki fakülte binası daha yapılabilirse neden Merzifon Kara Mustafa Paşa Üniversitesi kurulmasın. Bu binaları yapacak Merzifonlu hayırseverlerin de olduğuna inanıyorum” dedi.

kaynak nurettin demirci


ETİKETLER