Merzifon Yeni Nesil Bomba Gibi Geliyor

  • admin

MERZİFON’DA MUCİTLER YETİŞİYOR SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR!
Merzifon’da Mucitler Yetişiyor Sorunlar Çözülüyor Projesi kapsamında belirlenen sorunların çözüm yolarına ilişkin fikirler yarışacak.

Araştırma, sorumluluk, tasarım odaklı düşünme ve sorun çözme becerisini geliştirme amaçlı üç boyutlu teknolojileri de barındıran bir atölye uygulaması olan Merzifon’da Mucitler Yetişiyor Sorunlar Çözülüyor projesi kapsamında İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde toplam 20 sorun tanımlandı.

Proje ilçe ortaokullarının 7-8’nci sınıf ve liselerinin 9-10’ncu sınıflarını kapsıyor. Her okuldan 20 öğrencinin proje doğrultusunda gerçekleştireceği 5 günlük atölye çalışması ile tasarım odaklı ve inovatif düşünerek yirmi farklı soruna uygun özgün çözümler için fikir üretmeleri sağlanıyor.Proje değerlendirme kurulunca okulların ilk üç projeleri arasında her kurum sorunları ayrı ayrı değerlendirilerek Merzifon çapında dörder 1. 2. ve 3. belirlenecek. 12 Mart 2018’de bu sonuçlar açıklanacak.

Merzifon çapındaki proje sonucunda her kurum için belirlenen ilk 3 proje kurumlara sunum yaparak ilçe sorunlarına ürettikleri tasarımlar ile katkı sağlayacak. Merzifon Bilim Ve Sanat Merkezinde yapacakları sergide tasarımlarını tanıtarak ödüllerini alacaklar.

kaynak nurettin değirmenci


ETİKETLER