Merzifon Organize Sanayine 10 Bin İstihdam

  • admin

Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde beklenen kamulaştırma işlemlerinin bitmesinin ardından müteşebbislere yer tahsisi yapılacak ve yeni fabrikalar kurulacak; hedef 10 bin istihdam.

OSB’de kamulaştırma işlemlerinin bittiğini ve parselizasyona geçileceğini müjdeleyen Merzifon Kaymakamı Ozan Balcı, müteşebbislerin yeni iş alanları oluşturacağını önümüzdeki 10 yıl içerisinde 10 bin kişinin istihdam edildiği bir OSB olacağını söyledi.

Kamulaştırma dışında OSB’ye yapılacak yeni projelere de değinen Kaymakam Balcı, OSB’ye yeni bir hizmet binasının ve arıtma tesisisin yapılacağını açıkladı.

Yatırımların yanı sıra işçilerin sık sık dile getirdiği, mesai başlangıç ve bitişlerinde sıkıntıya yol açan kavşak eksikliğinin de giderileceğini söyleyen Balcı, Karayollarının yatırım planlamasına OSB Kavşağını aldığını duyurdu.

Merzifon OSB’nin büyüyüp genişlemesiyle birlikte bölge içine tematik bir lise kurmak istediklerini dile getiren Kaymakam Balcı, böyle bir lisenin çok faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Kaymakam Balcı yaptığı açıklamada; “Organize Sanayi Bölgesi Merzifon için çok önemli. Memleketin milletin iş aş sorununu çözebilecek bir yer. 440 dönümlük alanda kamulaştırma bitti. Parselizasyona geçiyoruz. Yerler belirleyeceğiz ve müteşebbislere vereceğiz. Yeni bir hizmet binası yapılacak OSB’ye. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesine Tema Lisesi düşünüyoruz. Beyaz eşya motoru davlumbaz plastik buna benzer endüstri meslek lisesi düşünüyoruz başarabilirsek faydalı olur. Hedefimiz önümüzdeki 10 yıl içinde 10 bin kişilik bir istihdam. Merakla beklenen kavşak belirsizliği vardı. Karayolları yatırım planına aldı. Işçilerin geliş gidişini kolaylaştıracak bir kavşak yapılacak. Ayrıca OSB’ye yeni bir arıtma tesisi yapılacak” dedi.

 

kaynak pusulahaber


ETİKETLER

  • Serkan Peker
    1 sene önce

    Sayın Kaymakamımız Ozan Balcı Vezirköprü ilçemizde görev yaptığı süre içinde öncelikle öğrencilerimize okuma anlayışı kazandırmış,Vezirsuyu tabiat parkı,fenlisesi gibi saymakla ve yazmakla bitmez hizmetlerde bulunmuştur bu
    nedenle komşu ilçemiz Merzifon Ozan Balcı gibi bir kaymakamları olmasından ötürü çok şanlıdır Kaymakam bey’e başarılarının devamını dilerim…

    12