Merzifon Katık Pazarı

  • admin

Merzifonumuzun vazgeçilmez ve esnafların pazartesi günü vazgeçilmez durağı Merzifon katık pazarıdır. Katık pazarı deyip geçmek çok acımasızca olabilir niye mi , ne esnaflar tanıyorum pazarcılıktan adam gibi adam yetiştiren ki birisi varki iki nesile katık pazarından kazandığı ile bakan onları yetiştiren ,okutan büyütüp adam eden. Geçmişe baktığımızda öyle markaydı oydu buydu yoktu aslında eskiler iyi bilir.

Merzifonun adamı Merzifonun köyünde ovasında yetişen hayvanın etiyle sütüyle yoğurduyla beslendi büyüdü . Belkide mertliği delikanlılığı bu güzel şeylere borçluydu.Ama ne kadar marketler olsada ne kadar markalar olsada Merzifon halkı o tertemiz esnafı bırakmıyor.

Merzifonlularımızın asla pazartesi günleri yalnız bırakmadığı katık pazarında son aylarda Merzifon Belediye Başkanımız tarafından restorasyonlar başlatılıp katık pazarındaki esnafımıza daha temiz ve daha güzel bir zemin hazırlama peşinde olsada bitmediği halde yerel esnaf dayanamayıp yine tezgahlarını kurdular.

Buradan o güzel analara babalara ve tüm esnaf kardeşlerimize hayırlı işler bol kazançlar diliyoruz.


  • Akasya
    7 ay önce

    Çabalarınıza saygı duymak lazım. Dikkatle içeriğinizi inceledim, çok sayıda kişinin ihtiyaçları olan bilgileri onlara sunan mükemmel bir makale yazmışsınız. Ne kadar çok teşekkür edersek edelim bu çabanın hakkını ödemeye yetersiz kalır.

    14