Bal Ligi Final Maçının Bedeli Hakeme Kesildi |

Bal Ligi Final Maçının Bedeli Hakeme Kesildi

  • admin

BAL Ligine yükselme play-out mücadelesinde Yeni Amasyaspor’a 4-2 mağlup olan ’da maçın faturası, tartışmalı bir penaltı kararı veren hakem Muhammed Ali Meteoğlu’na kesildi.
Amasya 12 Haziran Stadyumunda oynanan kritik karşılaşmanın yankıları sürüyor. Tartışmalı kararlarıyla dikkat çeken Rize Bölgesi Hakemi Muhammed Ali Meteoğlu’na tepkiler devam ediyor.
Verdiği kararlarla Merzifon cephesini çileden çıkaran Hakem Meteoğlu özellikle maçın 79.dakikasında verdiği tartışmalı penaltı kararıyla eleştiriliyor. Hakemin verdiği penaltı kararına Yeni Amasyasporlu oyuncular dahi saha içinde şaşırmıştı.
Penaltı kararının yanı sıra ikinci yarıda Cemal Hazır’ın kaleciyle karşı karşı kalacağı net pozisyonda yapılan faulü sarı kartla geçiştirmesi de Merzifonsporlu yöneticiler tarafından tepki çekti.
Maçın bitmesiyle birlikte Merzifonsporlu oyuncuların üstüne yürüdüğü Hakem Meteoğlu sahadan polis eşliğinde ancak çıkabildi.
“ÇOCUKLARIN EMEKLERİNİ ÇALDIN”
Maç sonu hakeme ilk tepki Merzifonspor Kulüp Başkanı Metin Tekneci’den geldi. Tekneci; “Yüzde yüz gol pozisyonuna giderken kesin kırmızı kart onu çalma, sıra Amasya’ya gelince uyduruk bir penaltı ver maçı kopar bravo orta hakem Muhammed Ali Meteoğlu bu çocukların emeklerini çaldın yazıklar olsun eyyamcı hırsız” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Atak ise; “Yine penaltı yine verilmeyen kırmızı kart. Böyle Bal Ligine çıkmak olmaz olsun. Bal değil zehir zıkkım ligi” diyerek tepkisini gösterdi.
SAKA’DAN DESTEK GELDİ
Merzifonspor’a destek veren MHP İlçe Başkanı Hüseyin Saka; “Merzifon Sporun Hakkını Yiyenler Göz göre göre Maçı Peşkeş Çekenler. Koca Bir yılın Emeğini Çalanlar O futbolcu Kardeşlerimin Akıttığı Terin Hesabını Vereceksiniz. Açıkça Söylüyorum.. Buradan Çağrımdır.. Külüp Başkanımız Metin Tekneci Yapacağınız Her Hamlede Atacağınız Her Adımda Milliyetçi Hareket Partisi Merzifon İlçe Teşkilatı Olarak Yanınızdayız” dedi.

kaynak merzifon pusula


ETİKETLER

  • İnci
    8 ay önce

    İnternet aracılığıyla bu kadar doğru bilgilerle donatılmış yayınlara ulaşabilmek günler geçtikçe daha da zorlaşıyor. Aranan şeyleri her insanın rahatlıkla anlayabileceği netlikle yazıyorsunuz. Hal böyle olduğunda yazılarınızı takip etmek zevk haline geliyor biz ziyaretçilere.

    12