Ankaradan Merzifonlu Aday

  • admin

ANKARA’DAN MERZİFONLU ADAY
27. dönem Milletvekilliği için Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 1. Bölge’den Merzifonlu aday adayı olarak listeye girmeyi başardı.
26. Dönem MHP Amasya Milletvekili Aday Adayı da olan Merzifonlu Fatih Mormenekşe o dönem listeye girememiş Türksat Uydu Haberleşme A.Ş Genel Müdürlüğü’nde ve Ankara İl Müdürlüğü’ndeki görevine dönmüştü.
1977 yılında Merzifon’da doğan, ilk, orta ve lise eğitimini Merzifon’da tamamlayan Fatih Mormenekşe, 1991 yılından itibaren Merzifon Ülkü Ocakları’nın görev yaptı.
1995 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nü kazanan Mormenekşe, bu süre zarfında Bolu Ülkü Ocakları’na bağlı olarak Bolu Meslek Yüksek Okulu Okul Başkanlığı görevini yürüttü. 1998 yılında Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne kaydımı yaptıran Fatih Mormenekşe, yine Ülkü Ocakları’na bağlı olarak Atılım Üniversitesi okul teşkilatı kuruluşunda yer aldı. Mormenekşe eğitimi devam ederken Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Halkbilimi Bölümü’ne yerleşti. Buradan 2004 yılında mezun okduktan sonra yüksek lisans eğitimime başladı ve 2007 yılında Gazi Üniversitesi Türk Halkbilimi programında yüksek lisansımı tamamladı. Yüksek lisans eğitimim sürecinde Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Araştırma Merkezi bünyesinde saha çalışmalarında bulundu. Yine yüksek lisans programı dahilinde “Türkiye’de Geleneksel Mimari” ve “Somut Olmayan Kültürel Miras” adlı eserlerde metin yazarlığı yaptı. Gazi Üniversitesi çatısı altında kurulan “Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi”nin kuruluşunda yer aldı.
Fatih Mormenekşe, pek çok spor dalına ilgi duymakla beraber “Geleneksel Türk Okçuluğu”nu profosyonel olarak yapmakta. 2010 yılından itibaren Türksat Uydu Haberleşme A.Ş Genel Müdürlüğü’nde ve Ankara İl Müdürlüğü’nde farkılı bölümlerde çalıştı ve 2014 yılından bu yana Ankara İl Müdürlüğü’nde uzman olarak çalışmaya devam etti. Bu süre zarfı içerisinde gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki pek çok projede yer aldı. Fatih Mormenekşe, evli ve iki kız babası.

nurettin değirmenci


ETİKETLER