Altaylıdan Cevap Sıpa Yollasınlar Bahçede Beslerim

  • admin

Merzifon Eşeği’yle ilgili söylemleriyle gündeme gelen ve Belediye Başkanı Alp Kargı’nın tepkisiyle karşılan Fatih Altaylı beklenen açıklamayı yaptı; “Bana eşek göndersinler, bahçede besleyeceğim”

Galatarasay Teknik Direktörü Riekerink’i Merzifon Eşeği’yle kıyaslayan ve ‘Riekerink’i Merzifon’a gönderelim, Merzifon’dan da eşek getirelim böylelikle hak yerini bulmuş olur’ sözleriyle tepki alan Fatih Altaylı Merzifon’a mesaj gönderdi.

Bloomberg HT’de yayınlanan Spor Saati programının bu haftaki bölümünde Merzifon’a seslenen Fatih Altaylı; “Kamyon yollatır aldırırım. Bana güzel bir tane sıpa yollasınlar bahçede besleyeceğim. Yetiştirip Galatasaray’a hoca yapacağım Riekerink’le devam ederlerse. Ben de Merzifon eşeği daha iyi anlar dedim. Aramızda bir sorun olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Galatasaray’ın bu haftaki 6-0’lık galibiyetini değerlendirken bu kez Merzifon Eşeği yerine Merzifonlu Vatandaş söylemini kullanmayı tercih eden Altaylı; “Galatasaray kötü takım değil. Galatasaray’da muazzam yetenekli oyuncular var. Sen boş bırakırsan Riekerink değil Merzifonlu vatandaş da olsa yenerler. Galatasaray’da adam adama pres var mıydı, pas yollarını kesen var mıydı? Hayır. Böyle olunca Galatasaraylılar da boş alanları buldular. Oradan Bruma, burdan Rodriguez takır takır oynadılar. Tam doğru adamlar, doğru anlarda değişti. Neden? Çünkü zaten rahattı herkes. Çünkü kimse baskı yapmıyordu. Ne Josue’ye, Rodriguez’e baskı vardı. Ve Galatasaraylı oyuncular da rahat rahat oynadılar” ifadelerini kullandı.

kaynak pusulahaber


ETİKETLER