23 Nisan Festivali için Toplandılar

23 nisan çocuk festivali
  • admin

Merzifon’da bu sene 4.sü düzenlenen “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali” kapsamında 4 ayrı ülkeden katılan 86 çocuğun oluşturduğu kortej yürüyüşü düzenlendi.

Merzifon’da bu sene 4.sü düzenlenen “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali” kapsamında 4 ayrı ülkeden katılan 86 çocuğun oluşturduğu kortej yürüyüşü düzenlendi.

Ukrayna, Kırgızistan, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen 86 çocuk, Ukrayna, Kırgızistan, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen 86 çocuk, ülkelerinin kültürel özelliklerini taşıyan kıyafetler ve bayraklarla yürüyüşü gerçekleştirdi.

Yürüyüş Merzifon Belediyesi’nin önünde bando takımının eşliğinde başladı ve Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda biten yürüyüşün sonunda çocuklar ülkelerine özgü halk oyunlarını çevredekilere sundu.

Belediye Başkanı Alp Kargı, konuşmasını yaparken çocukları çiçeğe benzetti. Kargı, “Dünyanın güzel çiçeklerini Merzifon’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bu yıl 4.sü düzenlenen festivalin temasını “mutluluk” olduğunu söyleyen Kargı, çok renkli ve eğlenceli bir festival olduğunu dile getirdi.

Milli ve manevi günlerin kendileri için çok önemli olduğuna işaret eden Kargı, “Bayrağımız, cumhuriyetimizin temel kazanımlarını biraz hayatımızdan çıkarmaya kalkışırsak başımıza her türlü belanın geleceğini unutmamamız lazım. Bu güzel birlikteliğin en büyük mimarı ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan saygı ve minnetimizi bir kez daha dile getirmek istiyor, tüm dünya için sağlıklı, barış dolu yarınlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER